banner-01
banner-02
banner-03

produkt

Mësoni për produktet tona të nxehta

më shumë >>

rreth nesh

Rreth përshkrimit të fabrikës

company img

çfarë bëjmë ne

Raisefiber i themeluar në nëntor 2008, është një prodhues lider në mbarë botën i komponentëve të fibrave optike me 100 punonjës dhe fabrikë 3000 m2. Ne kemi kaluar Certifikimin e Sistemit të Menaxhimit të Cilësisë ISO9001:2015 dhe Certifikimin e Sistemit të Menaxhimit Mjedisor ISO14001. Pavarësisht nga raca, rajoni, sistemi politik dhe besimi fetar, Raisefiber është i përkushtuar për të ofruar produkte dhe shërbime të komunikimit me fibra optike me cilësi të lartë për klientët në mbarë botën!

më shumë >>
Mëso më shumë

Buletinet tona, informacionet më të fundit rreth produkteve tona, lajmet dhe ofertat speciale.

Klikoni për manual
  • Our Quality Commitment lies in all aspects of processes, resources, and methods that enable us to build superior networks for our customers. Through quality policy focusing on continuous improvement of products and services, we're able to achieve the highest levels of satisfaction for our customers.

    CILËSISË

    Angazhimi ynë për cilësinë qëndron në të gjitha aspektet e proceseve, burimeve dhe metodave që na mundësojnë të ndërtojmë rrjete superiore për klientët tanë. Nëpërmjet politikës së cilësisë duke u fokusuar në përmirësimin e vazhdueshëm të produkteve dhe shërbimeve, ne jemi në gjendje të arrijmë nivelet më të larta të kënaqësisë për klientët tanë.

  • Raisefiber's world-class compatible products are 100% tested, compatible with over 200 vendors.Test for performance in our world-class lab facilities with the latest networking equipment to ensure the reliability.

    Programi i testit të zgjidhjeve

    Produktet e përputhshme të klasit botëror të Raisefiber janë 100% të testuara, të përputhshme me mbi 200 shitës. Testoni për performancën në objektet tona laboratorike të klasit botëror me pajisjet më të fundit të rrjetit për të siguruar besueshmërinë.

  • Founded in 2008, Raisefiber is a global high-tech company providing high-speed communication network solutions and services to several industries. Raisefiber is offers a variety of standard telecommunication products and is also able to customize products based on individual needs.

    PRODHIM

    E themeluar në vitin 2008, Raisefiber është një kompani globale e teknologjisë së lartë që ofron zgjidhje dhe shërbime të rrjetit të komunikimit me shpejtësi të lartë për disa industri. Raisefiber ofron një shumëllojshmëri produktesh standarde të telekomunikacionit dhe gjithashtu është në gjendje të personalizojë produktet bazuar në nevojat individuale.

aplikacion

Kuptimi i fushës së aplikimit të produktit do t'ju ndihmojë ta zgjidhni më mirë problemin

  • Industry experiences 13 vjet

    Përvojat e industrisë

  • Number of employees 150 persona

    Numri i punonjesve

  • Factory Area 3000 ㎡

    Zona e fabrikës

  • Daily Production 5000 copë

    Prodhimi ditor

  • Annual production 1500000 copë

    Prodhimi vjetor

Lajme

Kuptoni dinamikën e kompanisë dhe industrisë sonë

 Do You Know About Mode Conditioning Patch Cord?

A e dini rreth modalitetit të kondicionuar Patch Cord?

Kërkesa e madhe për rritjen e gjerësisë së brezit ka nxitur lëshimin e standardit 802.3z (IEEE) për Gigabit Ethernet mbi fibër optike. Siç e dimë të gjithë, modulet e transmetuesit 1000BASE-LX mund të funksionojnë vetëm në fibra me një modalitet. Megjithatë, kjo mund të përbëjë një problem nëse një rrjet ekzistues fibër përdor fibra multimode. Kur një fibër me një modalitet lëshohet në një fibër multimode, do të shfaqet një fenomen i njohur si Vonesa e modalitetit diferencial (DMD).

Cili është ndryshimi midis UPC dhe APC...

Zakonisht dëgjojmë për përshkrime si "kabllo patch me fibra optike të dyfishta shumëmodale LC/UPC" ose "Jumper fibër optike simplex me një modalitet ST/APC". Çfarë bëjnë këto fjalë UPC dhe ...
më shumë >>

Fibra me një modalitet (SMF): Aftësi më të larta dhe ...

Siç e dimë të gjithë, fibra multimode zakonisht ndahet në OM1, OM2, OM3 dhe OM4. Atëherë, ç'të themi për fibrat me një modalitet të vetëm? Në fakt, llojet e fibrave me një modalitet duken shumë më komplekse sesa fibra multimode....
më shumë >>