BGP

produkt

MTP Multimode 50/125 OM3/OM4 Optic Patch Cord

Përshkrim i shkurtër:

Lëndët e para: fibra Corning Ose YOFC, Kevlar Us

Modaliteti i fibrave: Multimode 50/125 OM3/OM4

Gjatësia: Gjatësia e personalizuar

Diametri i kabllit: 3 mm

Ngjyrat e kabllove: portokalli ose të personalizuara

Jeta e përdorimit: 20 vjet

MOQ: 1 copë

Kohëzgjatja: 3 ditë

Vendi i origjinës: Kina


Detajet e produktit

Etiketat e produktit

përshkrim i produktit

Kabllot me ndërprerje MTP përdoren gjerësisht në mjediset e kabllove me densitet të lartë si qendrat e të dhënave. Kablloja tradicionale me shumë fibra me mbulesë të ngushtë duhet të ketë çdo fije të mbyllur individualisht nga një teknik i kualifikuar. Kablloja MTP e cila mbart fibra të shumta, vjen paraprakisht. Lidhësit MTP të ndërprerë nga fabrika zakonisht kanë grup fibrash 8, 12 fibrash ose 24 fibrash.

MTP është një emër i markës i prodhuar nga US Conec. Ai përputhet me specifikimet MPO. MTP do të thotë "Multi-fiber Termination Push-on" lidhës. Lidhësit MTP janë projektuar për specifika të larta mekanike dhe optike. Disa nga këto karakteristika mbulohen nga patenta. Me sy të lirë, ka shumë pak ndryshim midis dy lidhësve. Në kabllo, ato janë të pajtueshme me njëri-tjetrin.

Lidhësi MTP mund të jetë mashkull ose femër. Ju mund ta dalloni lidhësin mashkull nga dy kunjat e shtrirjes që dalin nga fundi i ferrules. Lidhësit femra MTP do të kenë vrima në ferrule për të pranuar kunjat e shtrirjes nga lidhësi mashkull.

MTP Multimode 8 Fibers OM3/OM4 50/125μm Fiber Optic Patch Cord, një alternativë me kosto efektive për përfundimin e fushës që kërkon shumë kohë, është projektuar për rregullimin e fibrave me densitet të lartë në qendrat e të dhënave që kanë nevojë për kursim të hapësirës dhe për të reduktuar problemet e menaxhimit të kabllove. Me lidhësit MTP dhe fibër Corning ose fibër YOFC, është optimizuar për aplikacionet e qendrës së të dhënave me densitet të lartë 10/40/100G.

Specifikim produkti

Lidhës MTP në MTP/LC/SC/FC/ST Numri i fibrave 8, 12, 24
Modaliteti i fibrave OM3/OM4 50/125μm Gjatësia e valës 850/1300 nm
Diametri i trungut 3.0 mm Lloji polak UPC ose PC
Gjinia/Lloji i kunjit Femer apo mashkull Lloji i polaritetit Lloji A, Lloji B, Lloji C
Humbja e futjes ≤0,35dB Humbja e Kthimit ≥30dB
Xhaketë kabllore LSZH, PVC (OFNR), Plenum (OFNP) Ngjyra e kabllove Portokalli, Verdha, Aqua, Vjollcë, Vjollcë ose e personalizuar
Numri i fibrave 8Fibra/12Fibra/24Fibra/36Fibra/48Fibra/72Fibra/96Fibra/144Fibra ose e personalizuar

Karakteristikat e produktit

● Përdoret për të lidhur pajisje që përdorin lidhës të stilit MTP dhe kabllo OM3/OM4 50/125μm Multimode

● Ofrohen opsionet e polaritetit të tipit A, tipit B dhe tipit C

● Çdo kabllo 100% e testuar për humbje të ulët të futjes dhe humbje të kthimit

● Në dispozicion gjatësitë dhe ngjyrat e kabllove të personalizuara

● OFNR (PVC), Plenum (OFNP) dhe me pak tym, zero halogjen (LSZH)

Opsionet e vlerësuara

● Humbja e reduktuar e futjes deri në 50%

● Qëndrueshmëri e lartë

● Stabilitet në temperaturë të lartë

● Shkëmbim i mirë

● Dizajni me densitet të lartë ul kostot e instalimit

● Projektuar për sistemet QSFP 40Gig

MTP JUMPERS

Kabllot kërcyese përdoren për të bërë lidhjen përfundimtare nga panelet patch me transmetuesit, ose ato përdoren në lidhjen e centralizuar të kryqëzuar si një mjet për lidhjen e dy lidhjeve të pavarura të shtyllës kurrizore. Kabllot kërcyese janë të disponueshme me lidhës LC ose lidhës MTP në varësi të faktit nëse infrastruktura është serike ose paralele. Në përgjithësi, kabllot kërcyese janë montime me gjatësi të shkurtër sepse ato lidhin vetëm dy pajisje brenda të njëjtit raft, megjithatë në disa raste kabllot kërcyese mund të jenë më të gjata, të tilla si arkitekturat e shpërndarjes "mesi i rreshtit" ose "fundi i rreshtit".

RAISEFIBER prodhon kabllo kërcyese të cilat janë të optimizuara për mjedisin "in-rack". Kabllot kërcyese janë më të vogla dhe më fleksibël se asambletë konvencionale dhe lidhja është projektuar për të lejuar densitetin më të lartë të paketimit dhe akses të lehtë dhe të shpejtë. Të gjitha kabllot tona kërcyese përmbajnë fibër të optimizuar për përkulje për performancë të përmirësuar në kushte të shtrënguara të përkuljes dhe lidhësit tanë janë të koduar me ngjyra dhe të identifikuar bazuar në llojin bazë dhe llojin e fibrës.

MTP JUMPERS

• Çizmet lidhëse të koduara me ngjyra sipas numërimit të fibrave

• Diametri i kabllit ultra kompakt

• Përkulni fibrat e optimizuara dhe konstruksion fleksibël

• Në dispozicion si lloje Base-8, -12 ose Base-24

• Ndërtim i fortë

Lloji i lidhësit MTP

MTP Connector Type

Opsionet e ngjyrave të lidhësit MTP®

USCONEC MTP® Ngjyrë
STANDARD SM E GJELBËR
SM ELITA MUSTARD
OM1/OM2 BJEZE
OM3 AQUA
OM4 ERICA VIOLET OSE AQUA
Connector Color Options
MTP  to MTP Multimode 12 Fibers Optical Fiber Cable-1

MTP në MTP Multimode 12 Fibrat OM3/OM4 Patch Cord me fibra optike

MTP  to MTP 24 Fibers Multimode Fiber Cable-1

MTP në MTP Multimode 24 Fibrat OM3/OM4 Patch Cord me fibra optike

MTP 12 Fibers Patch Cable with PushPull Tabs-3

MTP në MTP 12 Fibrat Multimode OM3 Patch Cord me fibra optike me skeda shtytëse/tërheqëse

MTP to 6 Duplex LC Multimode-1

MTP në 6x LC Duplex 12 Fibra Multimode OM3/OM4 Breakout Fibra Optic Cord

MTP  to MTP Multimode 8 Fibers Optical Fiber Cable-1

MTP në MTP Multimode 8 Fibrat OM3/OM4 Patch Cord me fibra optike

MTP-MTP MM With push pull tab

MTP në MTP 12 Fibrat Multimode OM4 Fiber Optike Patch Cord me shtytje/tërheqje

solution

Lloji i polaritetit

POLARITETI A

Në këtë polaritet, fibra 1 (blu) përfundon në vrimën 1 në çdo lidhës e kështu me radhë. Ky polaritet shpesh përmendet si DREJT PERMES.

POLARITY A

POLARITETI B

Në këtë polaritet, fijet janë të kundërta. Fibra numër 1 (blu) përfundon në 1 dhe 12, fibra numër 2 përfundon në 2 dhe 11. Ky polaritet shpesh quhet CROSSOVER dhe përdoret zakonisht në aplikacionet 40G. Kjo zakonisht përdoret me çiftëzimin e tipit B siç përmendet në seksionin vijues.

POLARITY B

POLARITETI C

Në këtë polaritet, fijet ndahen në 6 çifte të cilat janë të kundërta. Ato janë të destinuara për t'u përdorur me sistemet e kabllove të parafabrikuara të cilat do të lidhen me kanale të veçanta (kabllo ose module) me 2 fibra.

POLARITY C

Matja e përshtatësit MTP

LLOJI A

MTP Lloji A Përshtatësit e çiftëzimit bashkojnë lidhësit me çelësin e njërit lidhës në një drejtim dhe çelësin e tjetrit në drejtim të kundërt të quajtur KEYUP TO KEYDOWN. Ky shtrirje kyçe do të thotë që kunja 1 e njërit lidhës është në linjë me kunjin 1 të lidhësit tjetër, duke siguruar një lidhje të drejtpërdrejtë për secilën fije - p.sh. blu në blu, portokalli në portokalli, deri në aqua në aqua. Kjo do të thotë që kodet e ngjyrave të fibrave mbahen përmes lidhjes.

TYPE A

LLOJI B

Përshtatësit e çiftëzimit MTP të tipit B rreshtojnë çelësin e dy lidhësve me çelësin ose KEYUP TO KEYUP dhe shkëmbejnë kodet e ngjyrave të fibrave, ngjashëm me atë që ndodh në një kabllo të tipit B. Ndërrimi i fibrave është i nevojshëm për rreshtimin e fibrave për një marrës 40G.

TYPE B

Numri i personalizuar i fibrave

Custom Fiber Count

Fotografitë e vërteta të fabrikës

Factory Real Pictures

FAQ

1. Pse të zgjidhni RAISEFIBER?

(1) Prodhuesi profesional: MOQ i ulët, mostrat falas janë në dispozicion.

(2) Sigurimi i cilësisë: Cilësi e lartë e qëndrueshme.

(3) Zgjidhjet e klientëve: të shpejta.

(4) Çmimi Win-Win: Kurseni shumë kosto, sillni më shumë përfitime për klientët.

2. A e pranoni OEM, ODM?

Po, ne i pranojmë ato.

3. A mund të printoni LOGO-në tonë?

Sigurisht, LOGO-ja juaj mund të printohet në kuti ose produkte.

4. A mund të kem një porosi mostër për këtë produkt?

Po, ne mirëpresim porosinë e mostrës për të testuar dhe kontrolluar cilësinë. Mostrat e përziera janë të pranueshme.

5. Po në lidhje me kohën e udhëheqjes?

Mostra ka nevojë për 1-2 ditë, koha e prodhimit masiv ka nevojë për 3-5 ditë.

6. Si i dërgoni mallrat dhe sa kohë duhet për të mbërritur?

Zakonisht dërgojmë me DHL, UPS, FedEx ose TNT. Zakonisht duhen 3-5 ditë për të mbërritur. Transporti me linjë ajrore dhe detare gjithashtu është opsional.

7. A ofroni garanci për produktet?

Po, ne ofrojmë 10 vjet garanci për produktet tona zyrtare.

8. Po në lidhje me kohën e dorëzimit?

1) Mostrat: 1-2 ditë.

2) Mallrat: 3-5 ditë zakonisht.

Paketimi & Transporti

shipping

  • E mëparshme:
  • Tjetër:

  • Shkruani mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni