BGP

produkt

LC/SC/FC/ST/MU/E2000/MTRJ Single Mode Duplex 9/125 OS1/OS2 Patch Cord Optic

Përshkrim i shkurtër:

Lëndët e para: fibra Corning Ose YOFC, Kevlar Us

Gjatësia: Gjatësia e personalizuar

Diametri i kabllit: 1.6mm, 1.8mm, 2.0mm, 3.0mm

Ngjyrat e kabllove: të verdha ose të personalizuara

Jeta e përdorimit: 20 vjet

MOQ: 1 copë

Kohëzgjatja: 3 ditë

Vendi i origjinës: Kina


Detajet e produktit

Etiketat e produktit

përshkrim i produktit

Patch Cords me një modalitet të vetëm kanë një bërthamë me një diametër shumë të vogël që lejon vetëm një mënyrë drite të kalojë. Si rezultat i kësaj numri i reflektimeve që vijnë nga drita që udhëton poshtë bërthamës zvogëlohet në mënyrë dramatike. Kjo nga ana tjetër ul dobësimin dhe lejon që sinjali të udhëtojë më shpejt dhe më tej. Nëse ju ndihmon, mendoni për atë përsa i përket ujit që rrjedh nëpër një tub zorrësh shumë të hollë, ai do të jetë më i ngjeshur, do të udhëtojë më shpejt dhe më tej përmes zorrës së vogël sesa përmes një zorre të madhe.

Single Mode dupleks OS1/OS2 9/125μm patch kabllo me fibra optike me shumë zgjedhje të gjatësisë, materialit të xhaketës, lustrimit dhe diametrit të kabllit. Është prodhuar me fibër optike me cilësi të lartë dhe lidhëse qeramike Single Mode, dhe janë testuar rreptësisht për humbjen e futjes dhe kthimit për të siguruar performancë superiore për infrastrukturën e kabllove me fibra. Mund të kursejë gjithashtu më shumë hapësirë ​​për kabllot tuaja me densitet të lartë në qendrat e të dhënave, rrjetet e ndërmarrjeve, dhomat e telekomit, fermat e serverëve, rrjetet e ruajtjes së cloud dhe në çdo vend ku nevojiten kabllot patch me fibra.

Ky kabllo me fibër optike me një modalitet 9/125μm OS1/OS2 është ideal për lidhjen e lidhjeve Ethernet 1G/10G/40G/100G/400G. Mund të transportojë të dhëna deri në 10 km në 1310 nm, ose deri në 40 km në 1550 nm.

Specifikim produkti

Modaliteti i fibrave OS1/OS2 9/125μm Gjatësia e valës 1310/1550 nm
Humbja e futjes ≤0.3dB Humbja e Kthimit UPC≥50dB; APC≥60dB
Min. Rrezja e përkuljes (Bërthama e fibrës) 10 mm Min. Rrezja e përkuljes (kabllo me fibër) 10D/5D (dinamike/statike)
Dobësimi në 1310 nm 0,36 dB/km Dobësimi në 1550 nm 0,22 dB/km
Numri i fibrave Dupleks Diametri i kabllit 1,6 mm, 1,8 mm, 2,0 mm, 3,0 mm
Xhaketë kabllore LSZH, PVC (OFNR), Plenum (OFNP) Polariteti A (Tx) në B (Rx)
Temperatura e funksionimit -20~70°C Temperatura e ruajtjes -40~80°C

LC/UPC-LC/UPC Duplex Single Mode

LC to LC Single Mode Duplex-1
LC to LC Single Mode Duplex-2

LC/UPC-SC/UPC Single Mode Duplex

LC to SC Single Mode Duplex-1
LC to SC Single Mode Duplex-2

LC/UPC-FC/UPC Single Mode Duplex

LC to FC Single Mode Duplex-1
LC to FC Single Mode Duplex-2

LC/UPC-ST/UPC Single Mode Duplex

LC UPC to ST UPC Single Mode Duplex-1
LC UPC to ST UPC Single Mode Duplex-2

FC/UPC-ST/UPC Single Mode Duplex

FC UPC-ST UPC Single Mode Duplex
FC UPC-ST UPC Single Mode Duplex-2

SC/UPC-SC/UPC Single Mode Duplex

SC UPC-SC UPC Single Mode Duplex-1
SC UPC-SC UPC Single Mode Duplex-2

LC/APC-SC/APC Single Mode Duplex

LC APC to SC APC Single Mode Duplex-1
LC APC to SC APC Single Mode Duplex-2

LC/APC-LC/APC Single Mode Duplex

LC APC Single Mode Duplex-1
LC APC Single Mode Duplex-2

SC/APC-ST/UPC Dupleks me një modalitet të vetëm

SC APC to ST Single Mode Duplex-1
SC APC to ST Single Mode Duplex-2

SC/UPC-ST/UPC Dupleks me një modalitet të vetëm

SC to ST Single Mode Duplex-1
SC to ST Single Mode Duplex-2

Kordoni i personalizuar LC/SC/ST/FC APC Duplex Single Mode OS1/OS2 9/125 Fiber Optic Patch

LC APC to FC APC Single Mode Fiber Cable-2
LC APC to SC APC Single Mode Fiber Cable-1

Kordoni i personalizuar LC/SC/ST/FC UPC Duplex Single Mode OS1/OS2 9/125 Fiber Optic Patch

FC UPC ST UPC Single Mode Connector-1
FC UPC ST UPC Single Mode Connector-2

Lloji i personalizuar i lidhësit: LC/SC/FC/ST/E2000

Customized Connector Type

Kablloja standarde e industrisë me fibër optike

Kablloja me fibër optike ka standarde industriale të klasifikimit të ndezshmërisë xhaketë PVC dhe lidhës me fije dupleks që plotëson EIA/TIA 604-2 për rrjetet kabllore me shpejtësi të lartë.

Industry Standard Fiber Optic Cable

Kabllo Premium Patch i Qendrës së të Dhënave LC e përmirësuar Grade-B

Humbje ultra të futjes | Fibër Corning | Ndjeshmëria e reduktuar e përkuljes | Në përputhje me IEC, VNM/TIA

Enhanced Grade-B LC Data Center Premium Patch Cable

Performanca Premium Random Mating IL
Duke ndërthurur kabllot e klasës B me njëri-tjetrin, IL është më i qëndrueshëm se lidhësi tjetër i shkallës dhe i afërt me IL të testuar me një kërcyes kryesor.

Enhanced Grade-B LC Data Center Premium Patch Cable-2

Fibra e pandjeshme e Corning Bend
Projektuar për të përballuar kthesat e ngushta dhe rrugët sfiduese të kabllove me humbje dukshëm më të vogël të sinjalit sesa kabllot tradicionale me fibër.

Enhanced Grade-B LC Data Center Premium Patch Cable-3

I zgjuar dhe i besueshëm - Fibra optike e përkulshme

Kablloja me fibra optike e pandjeshme ndaj përkuljes ka xhaketë PVC të klasifikimit standard të ndezshmërisë së industrisë dhe lidhës me fije dupleks që plotëson EIA/TIA 604-2 për rrjetet kabllore me shpejtësi të lartë.

Bendable Optical Fiber
G.657.A1 Bend Insensitive Fiber

G.657.A1 Fibër e pandjeshme ndaj përkuljes

Kablloja BIF mund të kapet me kapëse dhe të përkulet në qoshe pa sakrifikuar performancën.

10mm Minimum Bend Radius

Rrezja minimale e përkuljes 10 mm

Performanca e përkuljes përmirëson përdorimin e kanalit, duke mundësuar mbyllje më të vogla.

Zirconia Ceramic Ferrule

Ferrule Qeramike Zirkoni

IL dhe RL optimale sigurojnë transmetim të qëndrueshëm të sinjalit, duke mbrojtur sigurinë e rrjetit tuaj.

Lidhës LC

LC connectors

Këta lidhës janë idealë për t'u përdorur në aplikacione me densitet të lartë për shkak të madhësisë së tyre të vogël dhe kanë një dizajn rezistent ndaj tërheqjes. Ato janë të disponueshme në të dy versionet simplex dhe duplex me një ferrule zirkoni 1,25 mm. Për më tepër, lidhësit LC përdorin gjithashtu një mekanizëm të specializuar të mbylljes për të siguruar stabilitet brenda momit të raftit.

Lidhës SC: 

SC connectors

Konektorët SC janë lidhëse shkëputëse jo optike me një ferrule zirkoni me rreze paraprake 2,5 mm. Ato janë ideale për ngjitjen e shpejtë të kabllove në raftet ose montimet në mur për shkak të karakterit të tyre shtytës-tërheqës. Disponohet në simplex dhe duplex me një kapëse dupleks të ripërdorshme për të lejuar lidhjet dyfishe.

Lidhës FC: 

FC connectors

Ato kanë një bashkim të qëndrueshëm me fileto dhe janë më të përshtatshmet për përdorim brenda aplikacioneve të telekomit dhe përdorin shkëputjen jo optike.

Lidhës ST: 

ST connectors

Lidhësit ST ose lidhësit me majë të drejtë përdorin një lidhje bajonetë gjysmë unike me një ferrule 2,5 mm. ST-të janë lidhës të shkëlqyer të fibrave optike për instalim në terren për shkak të besueshmërisë dhe qëndrueshmërisë së tyre. Ato janë të disponueshme si në simplex ashtu edhe në duplex

Testi i performancës

Performance Test

Fotografitë e prodhimit

Production Pictures

Fotografitë e fabrikës

Factory Real Pictures

  • E mëparshme:
  • Tjetër:

  • Shkruani mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni